7 jednoduchých kroků ke zbohatnutí

Nedávnou jsem se vrátila ke knize, kterou mám v knihovně už dlouho. Na poprvé mě nijak zvlášť nezaujala, ale asi nebyl ten správný čas. Tentokrát jsem se začetla opravdu s chutí a s nachystanýma lepíkama, abych si mohla vybrané pasáže označit a občas se k nim vrátit. (No jo, chtěla jsem pro vás taky napsat článek a nějaké citáty na FB J). Nakonec jsem knihu přečetla několikrát a podívejte jak dopadla…

jak na bohatstvi

Vybrala jsem pro vás ty nejdůležitější pasáže a pravidla, která mohou vytvořit základ vašeho spokojeného finančního života a nejen finančního. Byť si můžete říci, že žádná pravidla nepotřebujete, jste svobodný člověk, nebudete přeci někoho poslouchat, nikdo mi nebude krafat do života, jak ho mám žít…, ale.

Každý se v životě řídíme celou řadou pravidel, některá si ani neuvědomujeme. Přiznejme si, posloucháme doma, v práci, ve škole. Programovat se začínáme již od narození. Pokud program ohledně bohatství, financí a vydělávání peněz ve vaší rodině nefungoval, jak by měl, musíte s tím něco udělat vy sami. A čím dříve se na změnu vrhnete, tím dříve se dostanete do cíle.

Nejbohatší muž v Babylóně

George S. Clason sepsal tuto knihu již v roce 1926. Od té doby vyšla v řadě jazycích a četly ji miliony lidí po celém světě. Přesto se těmito pravidly řídí málo lidí. Jak jste na tom vy?

Kniha je sice napsaná trochu archaickým jazykem, ale význam je zcela moderní, až je zarážející, že pravidla, která pan Clason sepsal před 90ti lety, jsou beze zbytku pravdivá a použitelná i v dnešní rychlé a měnící se době.

Pojďme se na tato jednoduchá pravidla nejbohatšího muže Babylónu Arkáda podívat podrobněji.

7 pravidel jak naplnit peněženku a peníze si udržet:

  1. Jak naplnit peněženku
  2. Kontrolovat vydání
  3. Zvětšovat příjem
  4. Zabezpečit majetek před ztrátou
  5. Výhodně investovat do bydlení
  6. Zajistit si důchod na stáří
  7. Zvyšovat svou výdělečnou schopnost

Pravidlo 1. Jak naplnit peněženku

Pomiňme fakt, že někteří lidé např. ze zdravotních důvodů pracovat nemohou, jsou i tací, kteří pracovat nechtějí, ale drtivá většina z nás do práce chodí a nějaké peníze se jim na účtu v bance každý měsíc objeví. Tato odměna nám náleží po řadě nekonečných hodin v zaměstnání a po výplatě nastává mumraj, na některých účtech dokonce průvan. Zaplatit všechny složenky, poslat platbu na hypotéku, nakoupit věci, které zrovna v domácnosti došly a …. Peníze jsou fuč a my čekáme jak na smilování na další výplatu. Máte to jinak?

Ze zkušenosti vím, že takto funguje většina rodin i jednotlivců. Jak tedy naplnit tu pomyslnou peněženku? Jak se dostat k bohatství?

K tomu je tu první Arkádovo pravidlo: Vždy si odkládej desetinu svého výdělku pro sebe. Odměň nejdříve sebe, část peněz, které vyděláš, náleží tobě.

Zkuste si odkládat 1/10 svého příjmu pravidelně. Při průměrném měsíčním příjmu 20 tis. Kč jsou to 2000 Kč měsíčně. Jestliže začínáte, zkuste si poměrnou část odkládat jednou týdně nebo dokonce denně. To už je pouhých 66 Kč. Za pár měsíců budete překvapeni, kolik se vám podařilo naspořit a že jste si toho vlastně ani nevšimli. Až bude částka pěkně macatá, povíme si, co dělat pro to, aby vám ještě přibývala.

Naporcujte si toho velkého slona na menší kousky a lépe se vám bude jíst.

ukoly si rozdelte na mensi casti

Za týden se podíváme na další pravidlo – KONTROLOVAT VYDÁNÍ.

Podělte se o vaše zkušenosti a pocity s dodržováním prvního pravidla na FB nebo mi napište e-mail. Zajímalo by mne, jestli se vám podařilo sníst všechny části vašeho slona a kolik již máte v prasátku našetřeno korunek.

Týden je dlouhá doba, zajděte si proto do knihkupectví a tuto útlou, ale přesto hodnotnou knihu si pořiďte. Seženete ji v knihkupectví nebo levných knihách.

Martina Karlová
Jsem expertem na hypotéky a finanční plánování, pomáhám svým klientům na cestě za lepším bydlením. Více se o mě a o tom, jak vám mohu být užitečná, dozvíte na>>
Komentáře